Finałowy Turniej Mistrzostw Tarnowa w siatkówce plażowej 2017

Wyniki z II (finałowego) Turnieju Otwartych Mistrzostw Tarnowa w siatkówce plażowej – Ostrów 2017

W dniu 9 lipca (niedziela) na boiskach sportowych w Ostrowie k. Tarnowa odbył się II finałowy Turniej Otwartych Mistrzostw Tarnowa w siatkówce plażowej organizowanych przez Tarnowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Pogoda tym razem dopisała wyśmienita a do walki o miano najlepszych stanęło 6 drużyn męskich, które tak samo jak w pierwszym turnieju rywalizowały grając każdy z każdym do 2 wygranych setów do 15pkt.

Poziom turnieju był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie i tak naprawdę do ostatniego seta nie było wiadomo kto uplasuje się na jakiej pozycji. W ostatnim meczu zagrały pary Maciej Młynarczyk/ Mateusz Dutkiewicz i walczyli z Jackiem Łatą/Konrad Kurenda. Mecz ten był zarówno finałem a dla widzów świetnym zaciętym pojedynkiem w którym można było oglądać długie wymiany. Ostatecznie w 3 secie wygrała para z Krakowa Maciej Młynarczyk i Mateusz Dutkiewicz wygrywając drugi turniej i tym samym zapewniając sobie miano najlepszej pary w Mistrzostwach Tarnowa 2017.

Klasyfikacja turnieju:

1. Maciej Młynarczyk / Mateusz Dutkiewicz – 5 zwycięstw (Sety: 10:1 – bilans +10) – 20 pkt
  2. Jacek Łata / Konrad Kurenda – 4 zwycięstwa (Sety: 9:4 – bilans +5) – 17 pkt
  3. Janusz Basta / Jakub Basta – 3 zwycięstwa (Sety: 7:4 – bilans +3) – 15 pkt
  4. Sergiusz Szczepański / Damian Knaga – 2 zwycięstwa (Sety: 5:6 – bilans – 1) – 13 pkt
  5. Janusz Antecki / Tomasz Włodek – 1 zwycięstwo (Sety: 2:8 – bilans – 6) – 11 pkt
  6. Łukasz Oleszczuk / Konrad Dzierzyński – 0 zwycięstw (Sety: 0:10 – bilans – 10) – 9 pkt

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Tarnowa w siatkówce plażowej 2017:

1. M. Młynarczyk / M. Dutkiewicz – 40 pkt
  2. J. Basta / J. Basta – 32 pkt (bilans setów +9)
  3. J. Łata / K. Kurenda – 32 pkt (bilans setów +8)
  4. J. Antecki (69lat) / T. Włodek – 24 pkt
  5. S. Szczepański / D. Knaga – 13 pkt
  6. P. Jagoszewski / M. Porosło – 11 pkt
  7. J. Bogacz / M. Sikora – 9 pkt
  8. Ł. Oleszczuk / K. Dzierżyński – 9 pkt

Po 2 turniejch mistrzami Tarnowa została para Maciej Młynarczyk i Mateusz Dutkiewicz natomiast wice mistrzostwo wywalczyli Janusz Basta i Jakub Basta. Niestety parze Jacek Łata i Konrad Kurenda brakło niewiele. Pary otrzymały pamiątkowe medale. 2 najlepsze pary pojadą końcem sierpnia na finałowe mitrzostwa województwa do Krakowa.